مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آشنایی با جاذبه گردشگری باغ ارم

آشنایی با جاذبه گردشگری باغ ارم

باغ ارم

شیراز برای پرسه زدن در خیابان های معطر و بررسی همه جاذبه های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی مشهور در بین گردشگران، شهر مشهوری است. این شهر با معماری مبتکرانه و محیط های آرام نماینده ای عالی از باغ های ایرانی است. باغ های شگفت انگیز بسیار زیادی در شیراز وجود دارد که هرکدام نوع خاص و شگفت انگیز خود را ارائه می دهند. هنگام بازدید از شیراز ، گشت و گذار در باغ ارم یک امر ضروری است. در این مقاله ، ما تمام اطلاعات لازم درباره باغ ارم را به شما ارائه می دهیم.

تاریخچه باغ ارم

به حقیقت گفته شود ، زمان دقیق ساخت باغ مشخص نیست اما شواهدی از وجود آن حداقل از دوران سلجوقیان وجود دارد. همچنین یک گفته وجود دارد که پسر ملکشاه - اتابک - دستور ساخت باغ را داده است. به هر حال ، در دوره های مختلف ، چندین مرمت از باغ انجام شده است. مرمت عمده به فرماندهی کریم خان زند انجام شد.


ویژگی برجسته باغ: سرو ناز

یکی از نکات بسیار قابل توجه باغ ، میزبانی از درخت سرو 3000 ساله است. این درخت "سرو ناز" به معنی "سروها" یا "سرو ظریف" در فارسی است. این درخت بیش از 40 متر ارتفاع دارد. سرو در فرهنگ پارسی باستان یک درخت مقدس است و شاعران و داستانهای برجسته ایرانی چندین مورد اشاره به این درخت دارند. سرو نمادی از عظمت است.

با نقاشی های این درخت در تخت جمشید می توانید به اهمیت این درخت در میان ایرانیان باستان پی ببرید. به دلیل وجود سرو با شکوه در شیراز ، این شهر به "شهر سرو" معروف شده است.


یک میراث جهانی یونسکو

باغ ارم،همراه باغ فین ، باغ شاهزاده ماهان ، و عباس آباد در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. باغ های ایرانی که تجسم بزرگی از بهشت ​​است ، در همه زیبایی های طبیعت ، هنر ، ادبیات و موسیقی نفوذ می کند. این یک ترکیب عالی از معماری ، مهندسی ، فناوری و گیاه شناسی مبتکرانه است. طراحی ها و نسبت های دقیق، بازدید کنندگان را متحیر می کند. تقارن و هندسه دو ویژگی اصلی باغ های ایرانی است که مسافران را متحیر می کند.


ویژگی های باغ ارم

درختان سرو بلند و درختان نارنج در باغ همراه با معماری هوشمندانه باعث ایجاد آب و هوای دلپذیر شناور در هوا می شوند. آب و هوای معتدل در باغ تقریباً در تمام ماه ها شما را متعجب می کند. این باغ همچنین با گلهای رنگارنگ و پوشش گیاهی غنی تزئین شده است.

ساختمان شگفت انگیز باغ ارم که بیشتر به عمارتی شبیه است با یک حوض چشمگیر در جلو، توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند. در نمای ساختمان می توانید نقاشی های بی شماری را مشاهده کنید که نبردهای قاجار و داستان ها و حوادث فارسی را به تصویر می کشد. تزئینات حیرت انگیز با استفاده از کاشی و گچ بری در نما از ویژگی های چشم نواز این بناست. این یک ساختمان سه طبقه است که با نقاشی ها و کاشی های رنگارنگ طراحی شده است. بالکن های طبقه دوم و سوم چشم انداز بسیار خوبی از باغ دارند و مکان مناسبی برای استراحت عصرها و نوشیدن یک فنجان چای هستند.

اگر به سنگهای اطراف باغ دقت کنید ، می توانید کتیبه هایی را بیابید که یادگارهای معماری ساختمان  نصیرالملک  هستند.

شما می توانید طیف گسترده ای از درختان را در این باغ پیدا کنید. کاج ، بید ، انار ، زردآلو ، گردو ، سیب ، بادام و درخت گلابی برخی از موارد ذکر شده است. به همین دلیل این باغ گیاه شناسی تحت نظارت دانشگاه شیراز است. علاوه بر این ، آنها از آن برای وسایل مختلف کشاورزی و آموزشی استفاده می کنند.

چه زمانی بهترین زمان بازدید از باغ ارم است؟

به طور کلی ، به منظور استفاده بیشتر از اقامت خود در شیراز ، ما به شما توصیه می کنیم سفر خود را در ماه فروردین و اردیبهشت انجام دهید. بنابراین از تمام زیبایی های پخش شده در شهر به خصوص شکوفه های نارنج معطر کاملاً لذت خواهید برد. اگر در تابستان قصد سفر به شیراز را دارید آب و هوا نیز در ماه ها مهر دلپذیر می باشد.

ما همچنین پیشنهاد می کنیم صبح از باغ ارم بازدید کنید. به طوری که انعکاس نور در حوض و نهرها و نجواهای ظریف پرنده شما را متحیر خواهد کرد.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله